Tą książkę przeczytałem jednym tchem, gdyż tematycznie bardzo mi odpowiadała 😉 – język informatyczny i sprawy poruszane na łamach tej historii są mi znane i umiałem sobie dokładnie wizualizować pewne rzeczy. Oczywiście nie pochwalam takiego życia jakie prowadził tytułowy „Iceman”, ale każdy informatyk ma gdzieś w sobie chociaż troszkę tej ciemnej strony :).

Moja ocena 5/5.

Haker. Prawdziwa historia szefa cybermafii Book Cover Haker. Prawdziwa historia szefa cybermafii
Kevin Poulsen
Literatura współczesna
Znak literanova
24.10.2011
304
9788324016594

Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem.

Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii.

Historia Icemana została spisana przez innego hackera - Kevina Poulsena - człowieka, który otrzymał najdłuższy wyrok za hacking w dziejach USA.

Z tej książki dowiesz się, jak przy pomocy faksu, telefonu i odrobiny charyzmy, w łatwy sposób wydobyć od poważnej firmy konsultingowej tysiące dolarów. Poznasz kulisy wojen hackerów. Dowiesz się więcej o ludziach, których ofiarą możesz stać się w każdej chwili.

Historia, która zafascynuje i sprawi, że dwa razy zastanowisz się zanim zapłacisz kartą lub zalogujesz się do swojego konta.

Odważysz się ją przeczytać?